Customs och BTRs B-tränarserie 2024

2023 års vinnare av serien är:

Anders Ahlneby,  Solvalla

Stort grattis säger vi från BTR!
Prisutdelningen kommer att ske på Solvalla den 3 februari.

Serien går på landets olika banor på Lördagar.
Vinnaren av serien vinner en
Custom MF Wood sulky. (Komplett inkl sidostänger och stänkskydd)
Alla deltagande tränare (medlemmar) är med i en utlottning av 2st selar från Ladugårdsinrede.

Regler är följande:
B-tränare som betalat medlemsavgift senast 24-06-01 Endast för kuskar med B- eller K-licens.
Endast för B-tränade hästar.
Serien sträcker sig fr.o.m. april t.o.m. december 2023. Poängberäkning i försöken är 25-15-10-8-6-4-3-2.
En poäng tilldelas övriga tränare som deltar i loppen. Dock ej diskvalificerad eller distanserade.
Hederspris till segrande hästs kusk, ägare och tränare.

Tidigare vinnare och slutställning hittar ni via länken nedan.

>>> Tidigare vinnare & slutställning <<<

Ställningställning 2024
OBS! Listan kommer att köras mot medlemsregistret 240601 och icke medlemmar kommer att tas bort!

OBS! Denna lista är alla deltagare i serien.
Vi har inte tagit bort "icke medlemmar" ännu.
 

Tränare Bana Poäng
Jonas Gylling
Johanna Nordenankar
Patrik Gidlund
Hans Bäckström
Maria Elofsson
Maria Karlsson
Anders Bodin
Veronica Eriksson
Kenneth Bjärgestad
Per Edström
Åke Eriksson
Richard L Jansson
Christine Axelsson
Anna Rudsten
Mattias Berglund
Anneli Ekman
Jimmy Hjertsson
Robert Hans Bergström
Thea Indebö
Elina Ruth
Olov Brunlöv
Frida Asplund
Fredrik Tornler
Annalena Lindkvist
Per-Erik Ulander
Torbjörn Engdahl
Lena Johansson
Hampus Eriksson
Jimmy Dillner
Linn Hellström
Josefine Hansson
Bo-Gunnar Henriksson
Linn E Andersson
Tord Blomkvist
Jenny Lindmark
Carl-Ivar Larsson
Alexandra Hellgren
Kent Carlsson
Irene Worrsjö-Johansson
Brage Hansen
Sofie Carlberg
Tenho Blomerus
Marine Holmgren
Hans G Eriksson
Jerry Strömstedt
Madelene Wikstén
Linda Söderström
Stefan Lindman
Christina Andersson
Josefine Beckman
Hans Swedin
Anna Westlinder-Manberger
Mikael Lindqvist
Torbjörn Ruthström
Monica Åberg
Juha Koskela
Casper Hammelev
Daniel Hansson
Jukka Kivelä
Sara Henriksson
Cathrine Hultberg
Ida Andersson
Angelica Martstedt
Anna Johansson
Lars-Åke Larsson
Hans Svedin
Hans-Erik Nyström
Ida Thomson
Arne Ramberg
Pernilla Söderborg
Mikael Hedström
Josefine Sandlund
Michelle Larsson
Leif Bångman
Maria Rönning
Bengt Harling
Ö
Vi
So
B
Ro
Bo
D
Ro
S
Sk
B
S
Bo

Um
E
S
Bo
Utl
G
Bs
G
Mp
Bo
B
G
Um
Sk
Ös

E
Bo
Um
S
Sk
Ös
Vi
E
Bo
B

G

Ro
G
Bo
D
Ö
E
Bo
Ös
S
Sk
Bo
D
E
Ro
G
E
E
Ö
Bo
Sk
Um
Ös
Bs
Ös
Ro
Ro
G
G
Bo
B
Ös
Ös
D
26
25
25
25
25
25
25
15
15
15
15
15
15
15
14
10
10
10
10
10
10
8
8
8
8
8
8
8
8
6
6
6
6
6
6
6
4
4
4
4
4
4
4
3
3
3
3
2
2
2
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Banor och datum 2024.
 
Romme 6/4
Eskilstuna 13/4
Skellefteå 20/4
Östersund 27/4
Gävla 4/5
Skellefteå 18/5

Dannero 1/6

Boden 29/6
Bollnäs 13/7
Solänget 20/7
Kalmar 27/7
Örebro 10/8
Solänget 17/8
Mantorp 24/8
Bollnäs 31/8
Axevalla 7/9
Gävle 21/9
Romme 28/9
Halmstad 5/10
Rättvik 19/10
Färjestad 26/10
Romme 2/11
Kalmar 9/11
Axevalla 23/11
Färjestad 30/11
Gävle 7/12
Eskilstuna 14/12
Boden 21/12

Fler datum kommer...